Język francuski jest łatwy!

17 marca 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 50 im. gen. Władysława Sikorskiego w Częstochowie, gdzie język francuski jest nauczany w klasach 4 - 6 jako drugi język obcy, gościła pani Manon Cuppens – lektorka klas frankofońskich z ramienia Przedstawicielstwa Dyplomatycznego Walonia-Bruksela – Ambasady Belgii w Warszawie.

Pani Manon prowadziła zajęcia z uczniami klasy V b rozwijające umiejętności komunikacyjne – rozumienia oraz mówienia. Uczniowie byli zaintrygowani, ponieważ po raz pierwszy mieli możliwość uczenia się pod kierunkiem obcokrajowca posługującego się wyłącznie językiem francuskim. Widać było ich wielkie zaangażowanie, zwłaszcza podczas tych zadań, które wymagały ruchu. Chętnie powtórzymy to doświadczenie!