Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

17 maja 2017 r. w naszej szkole odbył się Rejonowy Etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów.

Celem turnieju jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. W turnieju brały udział czteroosobowe drużyny (2 dziewczynki i 2 chłopców). Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Zuzanna Czurak (V c), Aleksandra Kała (V b), Dominik Kostro (VI a) i Michał Śledź (VI a). Drużyna zajęła w turnieju 8 miejsce. W ramach eliminacji uczestnicy rozwiązywali testy teoretyczne oraz wykonywali zadania praktyczne. Jeździli na rowerze po torze sprawnościowym i po miasteczku ruchu drogowego oraz udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej.