Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

Spotkanie z panią policjant

12 września 2017 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z panią policjant.

Celem spotkania było uzmysłowienie dzieciom z klas II i III wagi, jaką należy przywiązywać do bezpieczeństwa na drodze, w szkole i poza nią. Policjantka przypomniała dzieciom najważniejsze zasady ruchu drogowego. Podkreśliła, że ważne jest noszenie emblematów odblaskowych przy ubraniu lub tornistrze. Największym zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy policji. Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawali bardzo dużo pytań. Najciekawszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszego gościa podstawowych akcesoriów policjanta. Dzieci mogły przymierzyć czapkę i kamizelkę oraz dokładnie obejrzeć kajdanki i pałkę policyjną. Dzięki spotkaniom z funkcjonariuszami dzieci łatwiej zapamiętują wiadomości na temat bezpieczeństwa.