11 Listopada 1918 - Stacja Wolność

10 listopada 2017 r. z okazji Święta Niepodległości odbyły się w naszej szkole uroczyste akademie dla uczniów klas I – VII oraz oddziałów gimnazjalnych.

Uczniowie klas: III e, III f, IV e oraz VI a wspólnie z wychowawcami przygotowali przedstawienia, które przybliżyły nam tło historyczne wydarzenia, jakim było odzyskanie przez Polskę niepodległości. Recytowane wiersze i śpiewane pieśni dostarczyły społeczności szkolnej wielu wrażeń i wzbudziły refleksję nad postawami patriotycznymi, takimi jak: szacunek do symboli narodowych, przywiązanie do historii, dumę z przynależności do narodu polskiego oraz przywiązanie do wartości i tradycji, o które walczyli nasi przodkowie. Uroczyste apele przygotowali nauczyciele:  Jolanta Trzepizur, Marzena Konarska, Anna Krzysztofik, Małgorzata Turlejska, Mariusz Gnieździłow.