Konkurs historyczny

26 stycznia 2018 r. w sali sesyjnej Urzędu Miasta odbyło się podsumowanie VI Powiatowego Konkursu „Szkolne izby pamięci i tradycji narodowej”.

W konkursie pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy rywalizowali uczniowie częstochowskich przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich.

Konkurs został rozegrany w dwóch kategoriach: „Budujemy szkolne izby pamięci narodowej” i „Historia w przedmiotach zaklęta”. W pierwszej kategorii oceniano izby lub kąciki pamięci poświęcone patronowi szkoły, historii regionu i kraju. Druga kategoria to odtworzenie historii wybranego eksponatu historycznego znajdującego się w zbiorach istniejącej już szkolnej izby pamięci.

Miło nam poinformować, że w kategorii ,,Historia w przedmiotach zaklęta” nasza szkoła uzyskała wyróżnienie.