Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Jak się kręci świat pieniądza?

2 czerwca 2017 r. w Auli Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej odbyła się I edycja konkursu ,,Jak się kręci świat pieniądza?”

Patronat nad konkursem objął Pan Krzysztof Matyjaszczyk – Prezydent Miasta Częstochowy oraz Pan Dariusz Jadczyk – Prezes Regionalnej Organizacji Pracodawców w Częstochowie zrzeszonej w Konfederacji Lewiatan. Uczestnicy w trzyosobowych drużynach musieli odpowiedzieć na pytania dotyczące pieniądza. Naszą szkołę reprezentowali: Patrycja Sadowska (IV c), Kacper Tabaka (V b) oraz Marta Walczak (VI b). Rywalizacja była zacięta. Po dwóch dogrywkach nasza drużyna zdobyła II miejsce. Uczniów do konkursu przygotowała Pani Małgorzata Turlejska. Z kolei uczennica kasy III b, Nina Długosz, uzyskała I miejsce w Miejskim Konkursie Plastycznym ,,Historia pieniądza”. Opiekunem uczennicy była Pani Joanna Łabusiewicz. 19 czerwca 2017 r. w Auli Wydziału Zarządzania nasi uczniowie odebrali nagrody z rąk Prezydenta Miasta Częstochowy, Pana Krzysztofa Matyjaszczyka. Gratulujemy sukcesów!