Bezpieczne wakacje

Nadchodzi czas wakacyjnego wypoczynku. Z tej okazji gościem naszej szkoły była Pani Sabina Chyra-Giereś, młodszy aspirant z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, która przeprowadziła dla uczniów klas I - III prelekcję na temat bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku.

Pani policjantka przypomniała dzieciom zasady obowiązujące każdego dnia: jak bezpieczne przechodzić przez jezdnię i poruszać się po nieoznakowanych odcinkach drogi oraz jak bezpiecznie podróżować rowerem lub samochodem. Pani funkcjonariusz wytłumaczyła, że nie wolno ufać żadnej osobie, która oferuje swoją pomoc oraz podejmuje inicjatywę rozmowy bez porozumienia z rodzicami, a także udzieliła wskazówek, jak należy się zachować, gdy zaatakuje nas groźny pies. Pani aspirant przypomniała również zasady bezpieczeństwa podczas zabawy w domu i na podwórku. Przestrzegała uczniów przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, rozpalaniem ognisk, organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach. Pani Policjantka wiele uwagi poświęciła cyberprzemocy,czyli zagrożeniach związanych z korzystaniem z Internetu. Mamy nadzieję, że wskazówki pani policjantki zostały przez nasze dzieci z uwagą wysłuchane i nadchodzące wakacje upłyną im miło i bezpiecznie.