Historia w przedmiotach zaklęta

Zespół uczniów klasy VIII a w składzie: Dominik Kostro, Piotr Rakoczy i Michał Michalczyk zajął III miejsce w konkursie historycznym „Historia w przedmiotach zaklęta”.

Konkurs został zorganizowany przez Samorządowy Ośrodek Doskonalenia w Częstochowie, a jego głównym celem było tworzenie szkolnych izb pamięci i tradycji narodowej oraz promowanie badań historycznych na podstawie zgromadzonych eksponatów. W tym roku nasi uczniowie przygotowali pracę, która prezentowała wkład częstochowskiej młodzieży szkolnej w dzieło odzyskania niepodległości. Praca uczniów, zatytułowana „Częstochowscy uczniowie w drodze do niepodległej" zawierała informacje, między innymi o czynie zbrojnym uczniów Prywatnego Gimnazjum Męskiego Wincentego Szudejki (obecnie II LO im. Romualda Traugutta w Częstochowie) w czasie I wojny światowej. Opiekunem uczniów był pan Mariusz Gnieździłow. Gratulujemy sukcesu!