Uratować Znaczy Żyć

4 grudnia 2018 r. na terenie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie odbył się II regionalny konkurs z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej ,,Uratować Znaczy Żyć”.

Celem konkursu jest:

- rozpowszechnianie wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej wśród dzieci w wieku szkolnym oraz doskonalenie tych umiejętności,

- kształtowanie czynnych postaw prospołecznych wśród dzieci, w tym odpowiedzialności za drugiego człowieka, niesienie pomocy w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia poszkodowanym i chorym,

- popularyzacja i propagowanie tematyki związanej z ochroną zdrowia w różnych sytuacjach życiowych, a także w górach i nad wodą oraz bezpieczeństwem komunikacyjnym,

- propagowanie zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa.

Konkurs ma zasięg wojewódzki. Do zmagań stanęło 20 szkół z terenu Częstochowy, Mstowa, Kusiąt, Działoszyna i Radomska. W tym roku naszą szkołę w konkursie reprezentowali:

Kategoria wiekowa klasy I - III

Piotr Łucki (2 b)

Julia Śledź (2 b)

Jan Sator (3 a)

Bartosz Chlebowski (3 a)

Kategoria wiekowa klasy IV - VIII

Maja Bolesławska (7 c)

Aleksandra Stala (7 c)

Amelia Stacewicz (5 d)

Maksymilian Szczerba (5 d)

Wiktoria Nowak (5 d)

Uczniowie klas I – III zajęli II miejsce, a uczniowie klas IV-VIII miejsce IV.

Konkurs co roku cieszy się dużą popularnością. W tym roku strażacy zaprosili gości specjalnych: Świętego Mikołaja i Sznupka, którzy obdarowali dzieci prezentami.

Na terenie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej uczniowie mogli także obejrzeć z bliska wozy strażackie i sprzęt pożarniczy oraz przymierzyć elementy stroju strażaków. W tym roku zwiedzanie przerwał głośny dźwięk syreny - rozległ się prawdziwy alarm pożarowy. Uczniowie zobaczyli zjazd po rurze strażackiej oraz błyskawiczny wyjazd strażaków do akcji ratunkowej. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i gratulujemy ogromnej wiedzy. Do udziału w konkursie uczniów przygotowały panie Maria Ogrodniczak  i Elżbieta Wagner.