Podsumowanie projektu „Dęby Katyńskie w Częstochowie”

13 kwietnia 2021 r. – w Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej – odbylo się podsumowanie przedsięwzięcia edukacyjnego „Dęby Katyńskie w Częstochowie”, w ramach którego nasza szkoła uzyskała wyróżnienie.

„Dęby Katyńskie w Częstochowie” to nazwa zorganizowanego przez Wydział Edukacji UM oraz Samorządowy Ośrodek Doskonalenia (SOD) działania towarzyszącego VII Powiatowemu Konkursowi Wiedzy o Katyniu ,,W tablicach katyńskich pamięci zapisane”. Szkoły były w nie zaangażowane od grudnia 2020 r. do marca 2021 r. Celem działania było pielęgnowanie pamięci o ofiarach zbrodni sprzed 81 lat oraz kształtowanie pozytywnych postaw wobec polskiej przeszłości i tradycji.
W ramach przedsięwzięcia w szkołach powstały zespoły pod opieką nauczycieli-opiekunów, które prezentowały efekty swoich prac na szkolnych stronach internetowych w wydzielonych zakładkach. Na zakończenie projektu zespoły stworzyły plakaty, które zostaną pokazane w formie wystawy w siedzibie SOD oraz na jego stronie internetowej. Opiekunem naszego szkolnego zespołu był pan Mariusz Gnieździłow. Gratulujemy!