• Do końca roku: 249 dni
  • Do wakacji: 56 dni

Kartka z kalendarza

Czwórbój lekkoatletyczny

22 maja 2023 r. na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym CKS "Budowlani" odbył się finał Igrzysk Dzieci Powiatu Grodzkiego w Czwórboju Lekkoatletycznym.

Każdy zawodnik startował w następujących konkurencjach: bieg na 60 m ze startu niskiego, rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg na 600 m (dziewczęta), bieg na 1000 m (chłopcy).

Reprezentację dziewcząt tworzyły: Lena Nowak, Marta Kula, Anna Kucharska, Julia Kapkowska, Wiktoria Wicher, Kalina  Kiljańska, Natasza Grabara, Paulina Gadalińska.

W skład drużyny chłopców wchodzili: Mateusz Cichoń, Mateusz Bedlechowicz, Tomasz Rokoszewski, Błażej Mysłek, Franciszek Łuć, Szymon Sławeta, Mikołaj Golis.

Dziewczęta wywalczyły VI miejsce, a chłopcy - miejsce IV. Jest to duży sukces naszej reprezentacji, biorąc pod uwagę niewielkie różnice punktowe dzielące nas od drużyn stojących na podium, a także fakt rywalizacji ze szkołami o profilu sportowym.

Warto zauważyć, że w klasyfikacji indywidualnej Mateusz Cichoń zajął III miejsce w biegu na 60 m - z najlepszym czasem zawodów w tej konkurencji - 8,85 s. Mateusz stanął na podium po raz kolejny - okazał się najlepszym zawodnikiem turnieju w biegu na dystansie 1000 m (z czasem 3:18,24).

Wszystkim uczniom gratulujemy waleczności i sportowej postawy.

Nad uczniami czuwały panie Barbara Sadowska i Elżbieta Wagner.