Warsztaty kulinarne we włoskim stylu

18 maja 2023 r. uczniowie klasy II c uczestniczyli w warsztatach kulinarnych w La trattoria IL GUSTO. Zajęcia dla dzieci poprowadzili panowie Paweł Ibek i Patryk Tuszyński, pracujący na co dzień w tej restauracji.

Tematem przewodnim warsztatów była kuchnia włoska, w której specjalizuje się IL GUSTO.

Dzieci poznały tajniki wykonania pizzy włoskiej, wypiekanej w tradycyjnym piecu. Każdy uczeń miał możliwość przygotowania pizzy pod nadzorem wykwalifikowanych specjalistów. Pierwszą czynnością było formowanie ciasta, które następnie smarowano tradycyjnym sosem. Potem uczniowie dekorowali pizzę wybranymi przez siebie dodatkami. Następnie wraz z panem Patrykiem wkładali pizzę do nagrzanego pieca. Po upieczeniu wszyscy uczniowie mieli możliwość degustacji przygotowanego przez siebie jedzenia.

Pobyt w restauracji sprawił, że dzieci dowiedziały się, ile trzeba włożyć wysiłku, aby przygotować smaczny posiłek. Poznały również zasady savoir-vivre'u podczas pobytu w lokalu gastronomicznym.

Warsztaty kulinarne to ciekawa forma nauki i integracji, świetna zabawa podczas wspólnego przygotowywania posiłku oraz jeden ze sposobów rozwijania takich umiejętności, jak praca w grupie, komunikacja, czy współpraca.

Opiekę nad uczniami sprawowała pani Izabela Matuszewska.