Wspomnień czar

19 maja 2023 r. uczniowie klas II b i II c wzięli udział w spotkaniu z panem Arturem Lecybilem, absolwentem Szkoły Podstawowej nr 50, który odpowiada za koordynację programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w kinie studyjnym OKF Iluzja.

Drugoklasiści bardzo chętnie zadawali gościowi pytania dotyczące szkoły, ocen, kolegów, nauczycieli, wychowawców, zainteresowań oraz ulubionych książek. Z zaciekawieniem słuchali wspomnień pana Artura z czasów edukacji w naszej szkole. Duże zainteresowanie dzieci wzbudziły fotografie szkolne oraz opowieści z nimi związane.

Na zakończenie spotkania nasz gość przeczytał drugoklasistom fragment książki Martina Widmarka i Heleny Willis „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica dancingu”. Dzieci w skupieniu wysłuchały czytanego tekstu. Obiecały, że będą kontynuowały czytanie wyżej wymienionej opowieści.

Spotkanie z byłym uczniem naszej szkoły sprawiło wszystkim dużo radości. Dzieci miały możliwość spotkać kogoś, kto w tej samej szkole spędzał czas i wspomina ten okres z dużym sentymentem.

Gość przybył do szkoły na zaproszenie pani Izabeli Matuszewskiej.

Więcej na temat absolwenta naszej szkoły możemy znaleźć w:

Artur Lecybil (animocje.com)

Jury Zespołu Edukatorów Filmowych - kino dzieci