Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

Pamiętamy o Powstańcach

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim projekcie „BohaterON w Twojej Szkole” organizowanym przez Fundacje SENSORIA i ROSA z Wrocławia.

Uczniowie przeprowadzili kampanię na rzecz Powstańców Warszawy, polegającą na własnoręcznym wykonaniu kartek dla żyjących Powstańców. Uczestniczyli także w dwóch lekcjach poświęconych Powstaniu Warszawskiemu. W kampanii uczestniczyli uczniowie z klasy V D oraz V E: Zuzanna Bartosińska, Nicola Nawrot, Weronika Muskała, Gabriel Peryga, Nikodem Jurasz oraz Filip Skurka.

Wziąłem udział w tej akcji dlatego, że chciałbym odwdzięczyć się Powstańcom za wolną Polskę. Myślę, że ucieszy ich to, że o nich pamiętamy.
                                                                                                                                     Gabriel Peryga

Mimo, że prac nie było dużo myślimy, że na pewno ucieszą one bohaterów walk o wolną Ojczyznę.

Zuzanna Bartosińska