Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego 2020 r. uczniowie klasy IV a obchodzili Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

Czwartoklasiści uczestniczyli w imprezie edukacyjno-czytelniczej, w trakcie której brali udział w aktywnościach poświęconych językowi polskiemu. Celem przedsięwzięcia było uwrażliwienie uczniów na piękno mowy ojczystej oraz kształtowanie szacunku do języka polskiego i literatury, przy jednoczesnym podkreślaniu różnorodności językowej i kulturowej świata.
Dzieci utrwalały części mowy, uczestnicząc w zabawach z chustą Klanza. Rozwiązywały rebusy językowe, czytały krótkie wierszyki zawierające łamańce językowe oraz wskazywały synonimy i antonimy wyrazów. Wzięły także udział w wyścigach ortograficznych.
Na podstawie krótkiej charakterystyki odgadywały bohaterów lektur i książek dla dzieci oraz rozwiązywały quiz dotyczący fragmentu lektury „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”.

Imprezę zorganizowały panie Iwona Wałęska-Wyrwał oraz Magdalena Kula.