Czytać każdy może...

Bajki pomagają dzieciom

22 stycznia 2024 r. uczniowie klasy 1 a wzięli udział w zajęciach bibliotecznych, które poprowadziła pani Ewa Zyngier.

„Śmierdzący ser”, czyli jak chronić się przed przemocą w szkole

W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, uczniowie klas IV b i IV c wysłuchali fragmentów książki Catherine DePino pt. „Śmierdzący ser”, która porusza trudny i ważny temat, jakim jest zjawisko przemocy w szkole.

Lektura szkolna - obowiązek czy przyjemność?

Praca z lekturą nie musi być nudna. Przekonali się o tym uczniowie klasy I d, którzy podczas omawiania książki G. Kasdepke „Detektyw Pozytywka" walczyli o tytuł „Mistrza znajomości przygód Detektywa".

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w szkole są imprezą cykliczną organizowaną każdego roku dla uczniów klas IV.

W krainie Pana Kleksa

8 marca 2023 r., z okazji Dnia Kobiet, klasy III a i III c pojechały na wycieczkę do przedziwnej, baśniowej krainy, którą nazwano Bajką Pana Kleksa.

„Opowieść Wigilijna” w Klubie Politechnik

23 listopada 2022 r. klasy 5 b oraz 5 c wybrały się do Klubu Politechnik na spektakl pt. „Opowieść Wigilijna”.

„Opowieść Wigilijna” w Klubie Politechnik

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej 2022/2023

Uczniowie klas drugich uczestniczą w programie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Seanse odbywają się od października do maja.

W Bajce Pana Kleksa

Klasy II b oraz II c uczestniczyły w warsztatach ekologicznych i doświadczeniach naukowych w Centrum Kultury, Nauki i Zabawy w Katowicach „Bajka Pana Kleksa”.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w klasie II b

W ramach obchodów tego święta uczniowie klasy II b zaprosili do klasy gości - swoich rodziców.