Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

Twoje dane - twoja sprawa

31 marca 2017 r. delegacja Samorządu Uczniowskiego uczestniczyła w warsztatach dotyczących ochrony danych osobowych i cyberprzemocy. Szkolenie odbyło się w Zespole Szkół Samochodowo-Budowlanych w Częstochowie w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Twoje dane – twoja sprawa”.

Samorząd Uczniowski reprezentowali: Sergiusz Szymański (V b), Jakub Kalek (V c), Michał Wicherek (VI a), Marcin Stachurski (VI a), Cezary Kwapisz (VI b) oraz Marta Walczak (VI b). Opiekę nad uczniami sprawowała Pani Magdalena Kula.

W trakcie warsztatów uczniowie uzyskali informacje, w jaki sposób bezpiecznie korzystać z portali społecznościowych, szczególnie z Facebooka i Instagrama. Dowiedzieli się, jak tworzyć silne hasła zabezpieczające nasze dane osobowe. Poznali też interesujące kanały na Youtubie, takie jak Polimaty oraz Scifun. Warsztaty poprowadziła Pani Barbara Michalska z Fundacji EduKABE w Łodzi.