Edukacja regionalna

Z wizytą w Muzeum Żydów Częstochowian

1 kwietnia 2023 r. grupa uczniów z klasy VI a odwiedziła wraz z panem Mariuszem Gnieździłowem Muzeum Żydów Częstochowian.

Moje miasto Częstochowa

Na korytarzu pierwszego piętra można przeczytać wiersze na temat naszego miasta.

Wycieczka szlakiem miejsc pamięci narodowej

Klasa VI B spacerowała po Częstochowie i odkrywała miejsca ważne dla naszej przeszłości.

Cmentarz żydowski w obiektywie

20 grudnia 2022 r. nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu fotograficznego „Cmentarz żydowski w obiektywie”.

Kolejna grupa uczniów na Cmentarzu Kule

Pomimo niezbyt sprzyjającej aury, kolejna grupa uczniów wzięła udział w zajęciach terenowych na częstochowskim Cmentarzu Kule.

Zasłużeni w historii naszego miasta

19 listopada 2022 r. uczniowie klasy VI a uczestniczyli w niecodziennych zajęciach na częstochowskim Cmentarzu Kule.

Wycieczka do kamieniołomu Lipówka

28 października 2022 r. uczniowie klas VIII c, VIII d i VIII e wzięli udział w wycieczce do dawnego kamieniołomu wapienia w Lipówce we wsi Rudniki koło Częstochowy.

Kolejna grupa uczniów na Cmentarzu Żydowskim

8 października 2022 r. uczniowie klasy VI b wzięli udział w zajęciach terenowych na Cmentarzu Żydowskim w Częstochowie.

Zajęcia terenowe na Cmentarzu Żydowskim

1 października 2022 r. odbyła się wycieczka na Cmentarz Żydowski w Częstochowie.

„Moja mała ojczyzna" - zajęcia terenowe w najbliższej okolicy

Nietypowymi zajęciami rozpoczęła się realizacja edukacji regionalnej w naszej szkole.