Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

W poszukiwaniu wiosny

Czas szybko upływa. Jeszcze niedawno była zima, a tu już nadeszła wiosna. W lutym uczniowie klasy II b wybrali się na poszukiwania jej pierwszych oznak

Najpierw pożegnali zimę sportowymi zabawami na ostatnim w tym roku śniegu. Potem, używając wyobraźni, przenieśli się na Antarktydę, aby sprawdzić, czy tam już jest wiosna. Wykonali pierwsze lapbooki, dzięki którym świetnie zapamiętali informacje na temat pingwinów. Niestety na Antarktydzie wiosna trwa bardzo krótko, a zima króluje tam przez większość roku. Dzieci postanowiły wrócić do Częstochowy i poszukać wiosny u nas. Okazało się, że wiosna zadomowiła się w Parku Staszica pod Jasną Górą. Używając sprzętu przyrodnika, czyli szkła powiększającego dzieci rozpoznały jej pierwsze ślady. Możemy z całą pewnością potwierdzić, że wiosna już nadeszła.