Wycieczka do Krakowa

16 maja 2017 r. czwartoklasiści uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wycieczki, przygotowaną przez klasę IV a.

„16 maja 2017 r. pojechaliśmy na wycieczkę do Krakowa, w której brała udział młodzież z klasy IV a, IV b i IV c, wraz z wychowawczyniami. Towarzyszyły nam dwie panie przewodniczki. Zebraliśmy się o godzinie 7.00 na placu szkolnym, gdzie przyjechał autokar. Wsiedliśmy do autokaru i wyruszyliśmy w drogę do Krakowa. Podróż przebiegała szybko i bezpiecznie. Słuchaliśmy muzyki i rozmawialiśmy ze sobą. W Krakowie założyliśmy pomarańczowe chusty i poszliśmy zwiedzać miasto. Najpierw z zaciekawieniem oglądaliśmy Smoka Wawelskiego, który potrafił ziać ogniem i był zrobiony z metalu. Następnie udaliśmy się w stronę wzgórza wawelskiego. Pani przewodniczka oprowadziła nas po Zamku Królewskim i pokazała drewniane insygnia królewskie. Zwiedziliśmy również Katedrę, która jest miejscem wiecznego spoczynku królów Polski i zasłużonych Polaków. Później udaliśmy się do Kościoła Mariackiego, gdzie obejrzeliśmy ołtarz Wita Stwosza. O godzinie 13.00 wysłuchaliśmy hejnału z wieży Mariackiej. Potem ruszyliśmy w stronę Bramy Floriańskiej. Po obiedzie zwiedziliśmy Sukiennice. Nadszedł też czas na kupienie pamiątek: misiów, wisiorków, magnesów, bransoletek i innych upominków. Następnie poszliśmy na parking, gdzie wsiedliśmy do autokaru. Nasza wycieczka dobiegła końca. Wróciliśmy do Częstochowy o 20.00.”