Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Wycieczka do Łodzi

11 maja 2018 r. uczniowie klas IV a i IV e byli na wycieczce w Łodzi.

Uczniowie odwiedzili najnowocześniejsze planetarium cyfrowe w Europie Środkowo-Wschodniej. Pod charakterystyczną kopułą Planetarium EC1 mieści się ekran sferyczny o średnicy 14 m z nowoczesnym systemem projekcyjnym 8K i nagłośnieniem zapewniającym dźwięk najwyższej jakości. 32 miliony pikseli nad głową robią wrażenie! Podczas lekcji w Planetarium uczniowie odbyli podróż na księżyce Jowisza czy pierścienie Saturna. Uczestnicy wycieczki odwiedzili również Muzeum Kinematografii, gdzie można podziwiać urządzenia z epoki poprzedzającej film – latarnie magiczne z przełomu wieków, mutoskop, budzący zachwyty fotoplastykon, pochodzący z pracowni wynalazcy tego urządzenia, Augusta Fuhrmanna – prawdziwy unikat, jeden z czterech na świecie tego rodzaju zachowany egzemplarz. Uczniowie podziwiali również imponujący zbiór aparatów fotograficznych i kamer filmowych wyprodukowanych w znanych na całym świecie firmach. Na koniec uczniowie pojechali do Zoo w Borysewie, gdzie przyszły na świat czworaczki białego tygrysa.