• Odwiedziło nas: 6419704

Powiatowy Turniej Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

Dużym sukcesem uczniów klasy III AG zakończył się VII Powiatowy Turniej Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.

Drużyna naszej szkoły w składzie: Agata Kościelniak, Jakub Błasik oraz Kacper Wrzosek zajęła III miejsce. Organizatorem turnieju był Samorządowy Ośrodek Doskonalenia w Częstochowie, a patronat nad nim objął Prezydent Miasta Częstochowy, Pan Krzysztof Matyjaszczyk. Zagadnienia związane z turniejem znacznie wykraczały poza podstawę programową z wiedzy o społeczeństwie, a uczestnicy oprócz treści programowych musieli wykazać się również znajomością działalności częstochowskiego samorządu. W tym roku uczniowie z obu zadań wywiązali się celująco. Uczniów do konkursu przygotował Pan Mariusz Gnieździłow. Podsumowanie turnieju oraz wręczenie nagród odbędzie się w sali sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowy.