• Do końca roku: 249 dni
  • Do wakacji: 56 dni

Kartka z kalendarza

Sukcesy lekkoatletyczne

14 maja 2018 r. w ramach Igrzysk Dzieci na stadionie MOSiR-u w Częstochowie odbyły się zawody w czwórboju LA.

Program zawodów obejmował: bieg na dystansie 60 m, rzut piłką palantową, bieg długi na 600 m dziewcząt oraz na 1000 m chłopców, skok w dal ze strefy.

Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta w składzie: Alicja Chrołowska, Anna Michalska, Zuzanna Stefaniak, Amelia Paradowska, Wiktoria Małolepsza, Zofia Miarzyńska, Julia Szewczyk, Matylda Dąbrowska.

Chłopcy wystąpili w składzie: Karol Kowalczyk, Kacper Tabaka, Kamil Ziółkowski, Kamil Brondel, Mateusz Rokoszewski, Krzysztof Wolski, Jakub Dziurski, Oliwier Mikuła, Eryk Wieczorek, Mateusz Kuczyński.

Wyniki uzyskane w poszczególnych konkurencjach przeliczone zostały na punkty według tabel czwórbojowych. Suma punktów osiągniętych za 4 konkurencje dała ostateczny rezultat każdego zawodnika. Na wynik drużyny złożyły się końcowe rezultaty zawodników.

Dziewczęta zajęły IV miejsce. Niewiele punktów zabrakło, aby stanęły na podium. Najwięcej punktów dla drużyny dziewcząt zdobyła Alicja Chrołowska.

Drużyna chłopców wywalczyła II miejsce i awansowała do półfinału Mistrzostw Śląska w czwórboju LA.

Wśród chłopców najlepiej zaprezentował się Karol Kowalczyk, który zdobył najwięcej punktów dla drużyny i okazał się także najwszechstronniejszym zawodnikiem spośród wszystkich startujących w czwórboju chłopców. Karol zdobył tytuł MISTRZA!

Wszystkim startującym gratulujemy sportowej postawy. Opiekunem uczniów była Pani Elżbieta Wagner.