Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

Rajd Piechura

26 maja 2018 r. uczniowie naszej szkoły, a wśród nich uczestnicy projektu Młodzieżowej Akademii  Życia „Aktywni i Zdrowi”, brali udział w Rajdzie Piechura.

Rajd, o długości 8 km, wiódł z Sobuczyny przez Brzeziny Kolonię do mety mieszczącej się w gościnnej Szkole Podstawowej nr 15 przy ul. Wirażowej w Częstochowie. Na mecie uczniowie piekli kiełbaski nad ogniskiem, korzystali ze sprzętu sportowo- rekreacyjnego zgromadzonego na placu i boisku szkolnym. W myśl idei projektu „Aktywni i Zdrowi”, uczniowie brali udział w różnych konkurencjach sportowych, zajmując czołowe lokaty.

W rzutach do kosza najlepszą okazała się Natalia Borek, uczennica klasy IVc. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Kała, uczennica klasy VI b, a trzecie miejsce - Julia Bogunia i Karolina Krawczyk, uczennice klasy IV b.

W skokach na skakance Sandra Charbich, uczennica klasy VI b, zajęła drugą lokatę, a trzecią - Nina Długosz, uczennica klasy IV b.

Opiekunami projektu „Aktywni i Zdrowi” są nauczycielki: pani Marta Traczyńska (koordynator) oraz pani Elżbieta Wagner. Podczas rajdu to one, wraz z panią Barbarą Sadowską, czuwały nad naszym bezpieczeństwem i sprawną organizacją rajdu.