• Odwiedziło nas: 6421917

III Olimpiada Logopedyczna

12 grudnia 2018 r. w naszej szkole została zorganizowana po raz trzeci Międzyszkolna Olimpiada Logopedyczna

Uczniowie klas drugich z 12 szkół, w dwuosobowych zespołach zmierzyli się w sześciu konkurencjach „łamiących” głowy i języki. Zgodnie z założeniem pomysłodawczyń i organizatorek konkursu, Pań Iwony Wałęskiej-Wyrwał i Anety Małek-Juchnik, przedsięwzięcie miało na celu zachęcenie uczniów do dbania o prawidłową wymowę, umożliwienie dzieciom z trudnościami językowymi prezentacji swoich umiejętności na forum oraz wzmacnianie ich poczucia własnej wartości. Bardzo wyrównana rywalizacja „olimpijczyków”, która przebiegała w bardzo wesołej atmosferze zakończyła się zwycięstwem uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 20 (Zuzanna Smok i Dawid Kołodziej) oraz reprezentantów Szkoły Podstawowej nr 50 (Karol Marchewka i Hubert Dąbrowski). Drugie miejsce ex aequo zajęli: reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 34 (Michał Mikołajczyk i Julia Dolaś), Szkoły Podstawowej nr 19 (Oliwier Szymczyński) oraz Szkoły Podstawowej nr 35 (Filip Wostalewski i Oliwia Kostrzewa). Trzecie miejsce uzyskali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 54 (Piotr Tader i Wiktor Dróżdż). Wyróżnienia otrzymali uczniowie: Szkoły Podstawowej nr 1 (Wojciech Szulc i Sabina Kozłowska) oraz Szkoły Podstawowej nr 31 (Fabian Berdys i Krzysztof Zawadzki).

Na wszystkich uczniów czekał słodki poczęstunek oraz nagrody. Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy za udział w Olimpiadzie.