Kto czyta książki - żyje podwójnie

10 grudnia 2018 r. w świetlicy szkolnej gościliśmy harcmistrza Adama Czarnołęskiego, drużynowego 43 Częstochowskiej Drużyny Harcerskiej „Sulima”. Nasz gość czytał wychowankom świetlicy fragmenty książki Elizy Piotrowskiej „Wojtek żołnierz bez munduru”, historię niedźwiedzia wędrującego z armią generała Andersa.

Celem spotkania było promowanie czytelnictwa wśród naszych najmłodszych uczniów, rozbudzanie ich wyobraźni i zainteresowanie treściami historycznymi oraz kształtowanie nawyku czytania.
Harcmistrz Adam Czarnołęski opowiedział o ideałach harcerskich i życiu w drużynie. Nasi uczniowie podczas spotkania mogli się również dowiedzieć, co trzeba zrobić, żeby zostać zuchem, a później harcerzem.