„O większego trudno zucha, jak był Stefek Burczymucha...”

W ramach programu „Czytające Szkoły” zaproszeni goście promują czytelnictwo wśród naszych wychowanków, zachęcają do głośnego czytania i zabawy tekstem literackim.

Znane i lubiane przez dzieci wiersze Marii Konopnickiej, Juliana Tuwima i Jana Brzechwy czytał wychowankom świetlicy podharcmistrz Wojciech Misztela – zastępca komendanta Hufca ZHP Częstochowa. Spotkanie czytelnicze odbyło się 25 marca 2019 r. Nasz gość zachęcał wychowanków świetlicy do czytania wierszy i zabawy nimi. Uczniowie z dużą uwagą i uśmiechem na twarzach wysłuchali wierszy:  „Stefek Burczymucha”, „Lokomotywa”, „Okulary”, „Kaczka Dziwaczka” i innych, a na końcu spotkania recytowali wiersze wyżej wymienionych poetów.
Druh Wojciech Misztela zaprezentował mundur zuchowy i opowiedział o jego elementach. Nasz gość przygotował dla dzieci także inne niespodzianki. Śpiewał i grał na gitarze piosenki zuchowe i harcerskie. Ciekawym elementem spotkania były harcerskie pląsy i zabawy, które sprawiły dzieciom dużo radości.