Wycieczka do Łodzi i Borysewa

30 maja 2019 r. odbyła się wycieczka uczniów klas IV b i IV c do Łodzi i Borysewa.

Najpierw uczniowie obejrzeli pokaz w najnowocześniejszym w Polsce Planetarium EC1. Poznali nasze najbliższe „podwórko" w kosmosie - Układ Słoneczny. Obejrzeli z bliska powierzchnię Słońca i wybrali się w podróż po najbardziej niesamowitych miejscach naszego systemu planetarnego.

Następnie uczniowie spędzili czas w Zoo Safari Borysew, jeżdżąc ZOO Kolejką i podziwiając  jedyny ogród zoologiczny, który zamieszkują białe tygrysy bengalskie, białe lwy, osiołek Poitou, żyrafy siatkowane, wilki białe, pumy amerykańskie i wiele innych zwierząt. Dodatkową atrakcją było karmienie kóz i możliwość zrobienia sobie zdjęcia na kucyku.

Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyło się kino Cinecoaster 7D położone na terenie zoo. Podczas kilkunastominutowego seansu uczniowie zostali zabrani do mrocznego wnętrza opuszczonej kopalni. Polaryzujące okulary i magiczny wagonik, w którym siedzieli nasi uczniowie, zapewniły potężną dawkę wrażeń i sprawiły, że na chwilę zatarła się granica między światem realnym, a iluzją.