Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada, ponieważ tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki.

Samo święto nie ma jednak długiej tradycji. Obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny. Dziś pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie. Mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz to nowocześniejszych zabawek i rozrywek dla dzieci pozostaje wiernym towarzyszem zabaw i największym przyjacielem. Jest symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie pragniemy. My także w świetlicy celebrowaliśmy to sympatyczne święto, wykonując prace plastyczne oraz ozdabiając swoje ciała zmywalnymi tatuażami przedstawiającymi ulubione misie.