• Do końca roku: 241 dni
  • Do wakacji: 48 dni

Kartka z kalendarza

Sportowe sukcesy Julki

Uczennica naszej szkoły, Julia Kowalska z klasy VI b, jest zawodniczką Klubu Uechi – Ryu Spartan Częstochowa – dyscyplina karate.

16 listopada 2016 r. Julka brała udział w Otwartym Pucharze Wielkopolski w Kumie, który odbył się w Koninie. W turnieju wzięło udział140 karateków z 11 miast. Julia zdobyła dwa złote medale w dyscyplinie kumite i grappling. Wszystkie osiągnięcia Julia zawdzięcza regularnym treningom pod okiem trenerów karate i jujitsu Zbigniewa Rychlewskiego 5 Dan i Nikoli Zasępy 3 Dan. Treningi odbywają się na terenie Szkoły Podstawowej nr 50 we wtorki i w czwartki.

Julia ma wiele osiągnięć w dyscyplinie karate, a za swoje sukcesy sportowe została wyróżniona nagrodą Prezydenta Miasta Częstochowy. Wyróżnienie zostało przyznane Julii za zdobycie w 2018 r. III miejsca w Mistrzostwach Europy WKB w Warszawie.