Wycieczka do Muzeum Chleba

20 marca 2024 r. klasy VI b oraz VI c pojechały na wycieczkę do Radzionkowa i zwiedzały Muzeum Chleba.

Uczniowie poznali tajniki wypieku pieczywa i samodzielnie zaplatali warkocze z ciasta. Uformowane bułeczki powędrowały do pieca, a potem stanowiły pyszny poczęstunek.

Później było oglądanie maszyn piekarskich i innych urządzeń zastosowania domowego z początków XX wieku. Pokaz przeplatany był pytaniami do zwiedzających, na które zawsze padały poprawne odpowiedzi!

Następnie nasi uczniowie cofnęli się w czasie i zasiedli w starych szkolnych ławach, gdzie przyszło im pisać na oryginalnych tabliczkach z dawnych lat.

Ten dzień zostanie przez uczniów zapamiętany na długo, bo wypełniony był niezwykłymi atrakcjami!