• Odwiedziło nas: 6420056

Obchody Dnia Logopedy

19 marca 2024 r. uczciliśmy Europejski Dzień Logopedy. Szkolny logopeda, pani Iwona Wałęska-Wyrwał oraz panie Agnieszka Jędrzejczyk i Beata Oracz przygotowały dla uczniów klas pierwszych szereg zabaw logopedycznych.

Każde dziecko objęte terapią logopedyczną wie, że praca nad poprawną wymową bywa długotrwała, trudna i nużąca, dlatego ważne jest, by podczas zajęć łączyć naukę z zabawą. Podczas obchodów Dnia Logopedy uczniowie mieli okazję ćwiczyć prawidłowy tor oddechowy, rozgrywając „mecz piłkarski” i wyczarowując zajączki wielkanocne z rękawiczek oraz doskonalić słuch fonematyczny, wskazując nagłos usłyszanego wyrazu, a to wszystko przy zabawie ruchowej z chustą Klanza. Dzieci grały w gry: domino, memory, dooble, „ja mam, ty masz”, które pani Iwona Wałęska-Wyrwał wykorzystuje na zajęciach do utrwalania prawidłowej wymowy głosek. Dzieci doskonaliły umiejętność budowania wypowiedzi poprzez opisywanie ilustracji, układania historyjek obrazkowych czy tworząc opowiadania przy użyciu "cube story". Łączyły mówienie z ćwiczeniami ruchowymi, odpowiadając na pytania na planszy „Wygibajtusa”. Na koniec dzieci rywalizowały w wyścigach, a ich zadaniem było przyporządkowanie do określonej głoski nazwy zwierzątka. Organizatorki przedsięwzięcia ucieszy fakt, iż wykonywaniu ćwiczeń towarzyszyła uczestnikom radość i zaangażowanie.

Wszystkim uczniom, którzy uczęszczają na zajęcia logopedyczne, życzymy wytrwałości, cierpliwości i sukcesu w postaci pięknej wymowy wszystkich głosek.