Ogólnopolski Projekt Logopedyczny "Alfabet logopedyczny"

W marcu uczniowie uczęszczający na terapię logopedyczną zrealizowali wraz z panią Iwoną Wałęską-Wyrwał kolejne zadania w ramach projektu "Alfabet logopedyczny".

Tym razem wydłużali fazę wydechową wymawiając coraz dłuższe frazy wierszyka na jednym wydechu (zadanie "J jak jajko"), doskonalili prawidłową wymowę głosek, grając w gry planszowe ("K jak kostka"). Zmierzyli się także z zadaniem "R jak różnicowanie", polegające na doskonaleniu percepcji słuchowej poprzez różnicowaniem głosek różnych szeregów. Ten etap terapii sprawia uczniom zawsze dużo trudności.

Ostatnim zadaniem zrealizowanym w marcu było "P jak pokaż". Dzieci bawiły się w kalambury - za pomocą gestów i ruchów ciała miały za zadanie przedstawić wymyślone przez siebie hasło.