Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

Powiatowy Konkurs Kaligraficzny

26 maja 2017r. w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Kaligraficzny „MISTRZ  KALIGRAFII KLASY I, II, III”

Celem konkursu było rozpowszechnianie wśród uczniów sztuki kaligrafii, czyli pięknego pisania, rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, kształtowanie charakteru – wyrabianie cierpliwości i dokładności, odkrywanie oraz rozwijanie zainteresowań i talentów uczniów, a także integracja różnych środowisk szkolnych. Komisja konkursowa oceniając prace brała pod uwagę:

- utrzymywanie się w liniaturze,
- czytelność, estetykę, ład, prawidłowe rozmieszczenie tekstu,
- poprawność odwzorowania tekstu,
- poprawność ortograficzną i interpunkcyjną,
- właściwe łączenie liter,
- równomierne położenie liter, staranność i płynność pisma,
- ogólne walory estetyczne pracy.

Wręczenie dyplomów oraz medali odbyło się 2 czerwca. Wszystkim uczniom nagrodzonym i biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku. Serdeczne podziękowania kierujemy do nauczycieli, którzy przygotowali uczniów do konkursu. Organizatorkami konkursu były panie: Jolanta Trzepizur, Iwona Wałęska, Agnieszka Żebrowska.