Dzień bez samochodu

17 września na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego przy Szkole Podstawowej nr 50 odbyły się imprezy w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu i Europejskiego Dnia bez Samochodu. W trakcie obchodów funkcjonariusze policji przeprowadzili konkurs „Mistrz kierownicy” dla młodych rowerzystów na torze przeszkód, testy sprawdzające dla uczniów ubiegających się o kartę rowerową oraz znakowanie rowerów.

Celem imprez było popularyzowanie wśród młodzieży znajomości przepisów ruchu drogowego , kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego oraz propagowanie jazdy rowerowej jako sportu i rekreacji. W obchodach licznie uczestniczyła młodzież szkolna. Organizatorami imprez była szkoła Podstawowa nr 50 w Częstochowie, Komenda Miejska Policji w Częstochowie oraz Urząd Miasta Częstochowa. Dla uczestników konkursu przygotowano nagrody, ufundowane przez Urząd Miasta w Częstochowie oraz firmę ERA Spółka z o.o.