Pierwszaki ślubowały!!!

„My uczniowie, ślubujemy!” – tak śpiewali nasi pierwszoklasiści podczas uroczystości pasowania na ucznia.
Dzień 1 października 2009 roku zostanie w pamięci uczniów, ich rodzin i nauczycieli oraz przybyłych osób już  na zawsze. Wśród zaproszonych gości byli:
Prezydent Miasta Częstochowy Tadeusz Wrona,
Poseł na Sejm RP Izabela Leszczyna,
Inspektor Wydziału Edukacji Magdalena Fijołek

„Radością nam oczy błyszczą
i szczęśliwe mamy miny,
bo do pierwszej klasy
dzisiaj już chodzimy.”

Główni bohaterowie uroczystości odważnie  pokazali swoje umiejętności podczas prezentacji programu artystycznego.  Zapewniali wszystkich uczestników o tym, że doskonale wiedzą na czym polegają uczniowskie obowiązki.

„Do szkoły, moi drodzy,
Przed dzwonkiem zawsze trzeba przychodzić.
Trzeba uczyć się wspaniale,
Żeby złych uwag nie było wcale!
Na lekcji często zgłaszać się trzeba.
Wtedy problemów z nauką nie ma!”

Z  wypiekami na twarzy, ale i z wielką radością, przystąpili do ślubowania.
Tradycyjnie p. dyrektor Wiesław Kleszczewski dokonał pasowania maluchów na pełnoprawnych uczniów wielkim, magicznym ołówkiem. Rodzice i wychowawcy przygotowali dla swych podopiecznych drobne upominki.

Prezydent Miasta w wystąpieniu przekazał serdeczne życzenia uczniom, rodzicom i nauczycielom zwracając jednocześnie uwagę na duże walory wychowawcze podobnych uroczystości.
Poseł na Sejm RP Izabela Leszczyna podkreśliła rangę odpowiedzialności spoczywającej na nauczycielach zwłaszcza w wychowaniu i nauczaniu najmłodszych. Przekazała wszystkim zgromadzonym życzenia wielu sukcesów i spełnienia zamierzeń.