Wizyta rapera „Miksera”

8 maja 2018 r. gościem klasy III f był Mikołaj Mądrzyk „Mikser”, który jest raperem studiującym filozofię. Znany z YouTuba i nie tylko, staje się gwiazdą częstochowskiej ulicy, która rozbrzmiewa w rytmie hip-hopu.

Mikołaj zaproszony przez rodzica ucznia klasy III f przeprowadził szkolenie z zakresu bezpieczeństwa w sieci. Wiele mówił na temat uzależnienia od gier komputerowych, zachęcał do zdrowego odżywiania, uprawiania sportu oraz picia dużej ilości wody mineralnej, aby „dobrze odżywiać mozg”. Ostrzegał przed piciem napojów energetycznych, które mają bardzo szkodliwe i negatywne skutki dla zdrowia młodego organizmu. Tłumaczył dzieciom jak ważny dla zdrowia jest sen. Pokazał uczniom ćwiczenia rozwijające pamięć, uwagę i koncentrację, a także wskazał w jaki sposób kształtować kreatywność. Końcówka spotkania  przebiegła w rytmie hip-hopu. Uczniom bardzo podobał się występ. Zrobiono wiele pamiątkowych zdjęć. Wszyscy otrzymali również autograf „Miksera”.