Sobota, 2024-05-11

Imieniny: Igi, Mamerta

Pasowanie na ucznia klas pierwszych

17 października 2018 r. odbyła się bardzo ważna uroczystość dla całej szkolnej społeczności – pasowanie na ucznia klas pierwszych.

Dzieci z klas I a, I b oraz I c przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod okiem swoich wychowawczyń: Pani Anety Małek-Juchnik, Pani Małgorzaty Malczyk i Pani Jolanty Trzepizur. Uczyły się wierszy i piosenek oraz wytrwale je ćwiczyły podczas prób.

Uczniowie klas starszych wspaniale poprowadzili całą uroczystość. Przywitali rodziców, krewnych, zaproszonych gości, nauczycieli, uczniów, a szczególnie serdecznie klasy pierwsze. Następnie pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności. W odświętnych strojach i w biretach na głowach błysnęli talentami recytatorskimi oraz wokalnymi. Po zaprezentowaniu się nie było wątpliwości, że dzieci są gotowe do bycia uczniami Szkoły Podstawowej nr 50.

Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, pierwszoklasiści ślubowali przed pocztem sztandarowym być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania, zaproszony gość, Pan Jarosław Marszałek - Zastępca Prezydenta Miasta Częstochowy, dokonał symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając kredką ramienia każdego pierwszaka. Był to niezwykły moment dla uczniów, ich rodziców, wychowawczyń, a także dyrekcji. Na zakończenie uroczystości każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek. Nie zabrakło również  pamiątkowych zdjęć. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci każdego pierwszaka.