Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Nasza szkoła również świętowała (kolejny już raz) ten wyjątkowy dzień.

W tym roku klasy IV i V obejrzały ciekawe przedstawienie o czynieniu dobra, które zostało przygotowane przez uczennice klasy III AG. Z kolei uczniowie klas starszych wzięli udział w spotkaniu z zaproszonymi gośćmi: Siostrą Małgorzatą Wyrodek - misjonarką ze zgromadzenia Sióstr Pallotynek oraz Panem Bartoszem Wróblewskim - wolontariuszem i psychologiem pracującym w częstochowskim hospicjum.

Siostra Małgorzata podzieliła się z uczniami swoimi doświadczeniami związanymi z pracą w Rwandzie i w Kamerunie. Ciekawą opowieść o trudnej, jakże innej rzeczywistości afrykańskich wzbogacił pokaz slajdów.

Pan Bartosz Wróblewski opowiedział natomiast o niezwykłej pracy wśród chorych, a także o idei wolontariatu.

Nasi goście chętnie odpowiadali na licznie zadawane pytania oraz podpowiedzieli naszym szkolnym wolontariuszom, jak można pomóc zarówno dzieciom żyjącym daleko, w Afryce, jak i chorym oraz cierpiącym całkiem blisko, w naszym mieście.