Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

1 marca 2019 r. uczniowie klas IV świętowali Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego został ustanowiony w 1999 r. przez UNESCO w celu podkreślenia różnorodności językowej i kulturowej świata. Święto to obchodzone jest 21 lutego. W tym roku były to jednak ferie, dlatego obchody tego święta odbyły się w naszej szkole 1 marca.
W celu upamiętnienia tego wyjątkowego dnia, uczniowie klas IV realizowali różnorodne zadania związane z językiem polskim. Uczniowie klasy VI c, przebrani za znane postacie z literatury dziecięcej i młodzieżowej, prowadzili młodszych kolegów przez magiczny świat języka polskiego, proponując im wiele atrakcyjnych quizów, gier i zabaw tematycznych.
Imprezę zorganizował Samorząd Uczniowski, a opiekunami uczniów były panie Iwona Wałęska-Wyrwał i Magdalena Kula.