Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

Świetlicowe zajęcia plastyczne

W otaczającym nas świecie wymagane jest bycie kreatywnym. Najbardziej promowani są ludzie aktywni i pomysłowi, zdolni do twórczego myślenia w rozwiązywaniu problemów. To w dzieciństwie mamy możliwość wyćwiczyć w sobie zdolności twórcze. Zajęcia plastyczne w dużej mierze mogą przyczynić się do rozwoju różnych obszarów osobowości.

Zajęcia te, uchodzące często za zwykłą zabawę, mogą realizować wiele zadań i celów ważnych dla rozwijającego się młodego człowieka. Twórczość plastyczna na każdym etapie rozwoju daje dziecku możliwość samodzielnego badania, poszukiwania i odkrywania otaczającej rzeczywistości. Wszystkie te zabawy prowadzą do rozwoju jednostki samodzielnie działającej i myślącej oraz osoby twórczej i kreatywnej, o czym wychowawcy świetlicy doskonale wiedzą i często realizują w trakcie zajęć świetlicowych, wykorzystując przy tym różnorodne techniki plastyczne.