Policyjny pies

26 marca 2019 r. odbyło się niezwykłe spotkanie dzieci z klas I - III z zaproszonymi policjantami -  młodszym aspirantem Tomaszem Powązką oraz aspirantem sztabowym Pawłem Majem z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Jednak najbardziej wyczekiwanym przez dzieci gościem był oczywiście owczarek niemiecki - policyjny pies, a właściwie suka o imieniu Sara. Dzieci dowiedziały się, że Sara lubi pływać, biegać, wysoko skacze, ma bardzo dobry węch i ratuje ludzi. Policjanci opowiadali o tym, jakie zadania ma do spełnienia pies policyjny na służbie. Omawiali także z dziećmi zasady obchodzenia się z obcym, czasami agresywnym psem. Dzieci utrwaliły sobie praktyczne zachowanie w takich sytuacjach, czyli jak ułożyć ciało w bezpieczną „pozycję żółwia”. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Czworonożna policjantka okazała się spokojna i bardzo cierpliwa.
Serdecznie dziękujemy panom policjantom i Sarze, że znaleźli czas na spotkanie z nami.