Spotkanie z Joanną Olech

23 października uczniowie klasy IV a uczestniczyli w spotkaniu autorskim z pisarką Joanną Olech, autorką lektury szkolnej pt. „Dynastia Miziołków”.

W czasie spotkania autorka opowiedziała dzieciom, jak została pisarką oraz jak powstała „Dynastia Miziołków”. Uczestnicy z wielkim zainteresowaniem wysłuchali fragmentu książki oraz opowieści pisarki. Atrakcją spotkania były zabawy, zagadki i konkursy z wiedzy o twórczości Joanny Olech. Dzieci wykazały się także kreatywnością, na poczekaniu wymyślając historie o smoku Pomponie w różnych nastrojach. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem oraz otrzymaniem autografów od pisarki.
Spotkanie czytelnicze odbyło się w Bibliotece Publicznej im. W. Biegańskiego w Częstochowie Filii nr 20 i zostało sfinansowane ze środków uzyskanych w ramach częstochowskiego Budżetu Obywatelskiego.