Zaduma, nauka i zabawa

W ramach zajęć z wychowawcą klasa V b udała się na warsztaty edukacyjne do Multicentrum Zodiak.

Zajęcia poprzedził jesienny spacer, połączony z odwiedzeniem dwóch miejsc pamięci narodowej. Uczniowie mieli okazję zobaczyć z bliska główny element architektoniczny Placu Pamięci Narodowej, czyli Pomnik Poległym w Obronie Ojczyzny 1939-1945 oraz usłyszeć ciekawostki związane z historią jego powstania. Następnie podopieczni pani Małgorzaty Grackiej-Wesołek zatrzymali się pod numerem 56 Alei NMP. Tam, w geście pamięci, złożyli kwiaty i znicze przy tablicy ku czci częstochowskich harcerzy z Szarych Szeregów, poległych w czasie II wojny światowej.
Wreszcie nastąpił ostatni cel wędrówki: obserwatorium astronomiczne w Parku Staszica, a w nim Multicentrum, które odsłoniło przed uczniami interaktywny świat nauki i zabawy. Zajęcia podzielone były na dwa bloki tematyczne: multisztuka i multitechnika. Klasa V b odkryła malarstwo impresjonistów oraz poznała historię francuskich wynalazków, by następnie spróbować swoich sił w praktyce i stworzyć autorskie dzieła sztuki w programie graficznym czy skonstruować model sterowca z klocków. Warsztaty dostarczyły uczestnikom wiele emocji oraz satysfakcji z wykonanych projektów.