Wygibasy językowe

W październiku i w listopadzie odbyły się pierwsze zajęcia dla uczniów klas I w ramach innowacji pedagogicznej. Prowadzi je logopeda, pani Iwona Wałęska-Wyrwał.

Zajęcia skierowane są zarówno do uczniów wymagających terapii logopedycznej, jak i tych, których rozwój mowy przebiega prawidłowo. Celem zajęć jest rozwijanie kompetencji komunikacyjnej i sprawności artykulacyjnej uczniów. W czasie spotkania dzieci doskonaliły prawidłowy tor oddechowy. Miały również za zadanie ułożyć wspólną historię, wykorzystując wylosowane przez siebie przedmioty. Wymagało to od nich kreatywnego myślenia, uważnego słuchania oraz koncentracji uwagi i doskonaliło umiejętność budowania wypowiedzi. W kolejnym zadaniu uczniowie rozwijali słuch fonematyczny poprzez wskazywanie w usłyszanych zdaniach wyrazów z głoską „sz”. Doskonalili również dykcję i prawidłową wymowę głosek poprzez powtarzanie „łamańców językowych”. Zajęcia zakończyły się ćwiczeniami relaksacyjnymi połączonymi z zabawami grafomotorycznymi. Kolejne zajęcia odbędą się w grudniu, w atmosferze „Mikołajek” i zbliżających się Świąt.