Spektakl „Contes illustrés”

Uczniowie klasy V a, VI a i VI b wraz ze swoimi nauczycielkami języka francuskiego wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu online, zorganizowanym przez Instytut Francuski w Polsce, w ramach świętowania Frankofonii 2021.

Spektakl „Contes illustrés” opiera się na nietypowej formule. Francuski aktor - Richard Petitsigne snuje opowieść, posiłkując się gestami, mimiką, intonacją, wyrazami dźwiękonaśladowczymi, a w tym czasie ilustrator tworzy rysunek, przedstawiający bohaterów, zarysy i motywy akcji.

Przedstawienie dostarczyło jego uczestnikom wielu wrażeń. Nasi uczniowie cieszyli się, że zamiast tradycyjnej lekcji, mogą odkryć bajki z różnych stron świata (z Senegalu, Wietnamu, Gabonu, Francji czy Rosji). Poza tym, oprócz walorów językowych, takich jak rozumienie słów w kontekście czy osłuchanie się z melodią języka francuskiego, młodzi widzowie mieli okazję podglądać kulisy pracy rysownika, wykonującego „na żywo” swoje niepowtarzalne ilustracje.

Zobaczcie w galerii efekty pracy ilustratora.

Tutaj znajduje się e-book z opowieściami w wersji polskiej. Autorami tłumaczenia są uczniowie SP nr 1 w Piastowie: https://read.bookcreator.com/9KgrkJheNZV05nE3vH0OyulV9qB3/QsyzhN1xQBqqByGih7sPWg