Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

Spotkanie drugoklasistów ze strażakiem

22 września 2021 r. odbyło się spotkanie uczniów klas drugich ze st. ogn. Panem Krzysztofem Jońcem - strażakiem z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, prywatnie tatą Mai z klasy II c.

Gość rozmawiał z dziećmi o tym, jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia pożarowego, kiedy i w jaki sposób wzywać służby ratownicze oraz przypomniał dzieciom najważniejsze numery alarmowe. W interesujący sposób przybliżył dzieciom zawód strażaka.
Dzieci miały okazję obejrzeć sprzęt wykorzystywany podczas prowadzenia akcji ratowniczo - gaśniczych. Dowiedziały się, z czego składa się strój bojowy strażaka i jaką rolę odgrywają jego poszczególne elementy, zabezpieczające go przed ogniem i innymi zagrożeniami mogącymi się pojawić w czasie akcji ratowniczej. Odbyła się również krótka prezentacja udzielania pierwszej pomocy na manekinie.
Dziękujemy panu Krzysztofowi za poświęcony nam czas oraz cenne rady dotyczące bezpieczeństwa i zapobiegania pożarom.