Bitwa Kulinarna

10 maja 2017 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w pierwszej Częstochowskiej Bitwie Kulinarnej „Czary Mary - Pobite Gary”

Konkurs odbył się w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Klara Kubicka (VI a), Jakub Kalek (V c) oraz Wojciech Wydrychiewicz (V a). W jury konkursu zasiadali szefowie kuchni częstochowskich restauracji. Każdej drużynie został przydzielony pomocnik wybrany drogą losowania spośród zaproszonych na imprezę częstochowskich radnych, sportowców i innych ważnych gości. Wszystkie drużyny dostały od organizatorów czepki, fartuchy, a także po porcji łososia i czekolady. Zadaniem zawodników było przygotowanie dania głównego i deseru z produktów dostarczonych przez organizatora i sponsorów oraz produktów przyniesionych przez uczestników konkursu. Gdy młodzi kucharze kroili, gotowali, smażyli i piekli swoje potrawy, kibice brali udział w quizach i zabawach. Po upływie czasu wyznaczonego na przygotowanie potraw, uczestnicy konkursu podali swoje dania członkom jury, którzy wyłonili zwycięzców. Drużyna naszej szkoły zajęła II miejsce. Na koniec imprezy uczniowie odebrali puchar i dyplom z rąk Prezydenta Miasta Częstochowy, pana Krzysztofa Matyjaszczyka.