Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

„Hu hu ha, gdzie ta zima zła?" – grupowe zabawy logopedyczne

W lutym 2020 r. odbyły się kolejne zabawy logopedyczne dla uczniów klas I w ramach innowacji pedagogicznej.

Tym razem zajęcia miały inną formę. Uczniowie w trzech drużynach rywalizowali ze sobą rozwiązując zadania logopedyczne. Wśród konkurencji znalazły się:

• Ćwiczenia oddechowe na czas.
  • Zadania na spostrzegawczość czyli zapamiętywanie jak najwięcej szczegółów ilustracji.
  • Kształtowanie uwagi słuchowej poprzez wysłuchanie tekstu i udzielanie odpowiedzi na temat treści opowiadania.
  • Doskonalenie percepcji słuchowej poprzez układanie zdań i wskazywanie ilości wyrazów.
  • Układanie historyjki ze wskazanymi przez nauczyciela obrazkami.

Rywalizacja przebiegała w bardzo wesołej atmosferze i punkty zdobyte w turnieju nie były tym razem najważniejsze. Kolejne spotkania logopedyczne prowadzone przez panią Iwonę Wałęską-Wyrwał odbędą się w marcu.