Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

Kolory emocji - pomieścić smutek i radość

W czerwcu 2023 r. klasa II d uczestniczyła w zajęciach otwartych, podczas których dzieci uczyły się odczytywać swoje emocje.

Celem zajęć było zbudowanie w uczniach przekonania, iż nie ma emocji dobrych i złych, a są takie, które można uznać za bardziej lub mniej przyjemne.

Uczniowie wykonywali improwizacje ruchowe oraz tworzyli prace plastyczne. Nabyli umiejętności rozpoznawania i nazywania podstawowych emocji. Podczas zajęć dzieci poszukiwały sposobów na wyrażenie różnych emocji oraz wykonywały różne figury, m. in. "odważne plecy", "zachwycone ręce". Zastanawiały się, jakie kolory mają smutek i radość. Następnie przy pomocy plasteliny każdy uczeń udekorował jeden kamień w kolory smutku, a drugi w kolory radości. Po zakończonej pracy uczniowie wrzucali swoje kamyki do wielkiego słoja wypełnionego wodą. Obserwowali, jak słoik wypełnia się wielokolorowymi kamykami. Naczynie to symbolizowało dzieci z klasy II d, które każdego dnia przeżywają podobne, a czasem bardzo różne emocje.

Warsztaty przygotowała i poprowadziła pani Magdalena Korzekwa.